Hodowla kotów rasowych, orientalnych i egzotycznych


Hodowla kotów orientalnych i hodowla kotów egzotycznych są w Polsce coraz częściej spotykaną praktyką. Jako Dokocats staramy się na bieżąco monitorować zachodzące w obszarze kocich hodowli zmiany. Regularnie uczestniczymy w wykładach oraz seminariach weterynaryjnych by nieustannie wzbogacać wiedzę nie tylko z zakresu konkretnych ras, ale także w kontekście specyfiki i zachowań kotów w ogóle.

Hodowla kotów rasowych, orientalnych i egzotycznych

Hodowla kotów rasowych w naszym przypadku jest naturalną konsekwencją miłości do zwierząt pielęgnowanej już od dzieciństwa. Dziś tworzymy wspaniały dom dla kotów bengalskich i singapurskich, które otaczamy najlepszą opieką. Sprawia to, że hodowla bengali Dokocats jest wyjątkowa. Nasze koty rasowe traktujemy jak pełnoprawnych domowników – rozmawiamy z nimi, zapewniamy codzienną dawkę rozrywki, wychodzimy na spacery. Bengale i singapury tworzące Dokocats reprezentują różne rejony świata – pochodzą bowiem z Niemiec, Anglii, Kanady czy Stanów Zjednoczonych. Są dość indywidualnymi stworzeniami i każde z nich posiada wyjątkowy charakter – niezwykle ważne jest dla nas stworzenie w hodowli przyjaznej atmosfery, która nie będzie narażać kotów na niepotrzebny stres.

Domowa atmosfera

W naszej hodowli mieszkają kotki i kocury zarówno rasy bengalskiej, jak i singapurskiej. Zwierzakom zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną i dbamy o to, by kocięta bengalskie i singapurskie były zdrowe przeprowadzając regularne badania krwi i szczepienia. Kociaki „na kolanka” już od najmłodszych lat uczą się socjalizacji, przebywają bowiem w środowisku domowym – wśród ludzi oraz innych zwierząt. Od małego uczymy je akceptacji, pielęgnujemy także zwyczaje ułatwiające adaptację w nowym miejscu zamieszkania. Hodowla kotów rasowych to nie tylko czuwanie nad stanem ich zdrowia i wyglądem sierści, ale przede wszystkim troska o ich dobre samopoczucie. Koty orientalne w naszej hodowli czują się bezpiecznie, a dzięki komfortowym warunkom i dostępowi do świeżego powietrza, koty są radosne i nie zachowują się agresywnie. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zwierzaków oraz hodowli – zapraszamy do kontaktu!