Kocięta bengalskie

Maluszki z naszej hodowli już od pierwszych dni życia wykazują cechy swoich rodziców: z każdym dniem nabierają śmiałości, przywiązując się zarówno do opiekuna, jak i zajmowanego terenu. Po części z tego względu rasa należy do dość wymagających: kocięta bengalskie wymagają sporo uwagi, zwłaszcza gdy nieco już podrosną i zapragną odkrywać otaczający je świat. Mają bardzo silne poczucie niezależności, stąd też bywają dominujące. Potrzebują sporo zainteresowania, zwłaszcza jeśli są jedynakami. Koty bengalskie odwdzięczają się przyjaznym usposobieniem, niespożytą energia do zabawy oraz niesamowitą inteligencją.

Nowy domownik

Każdy mały mruczek potrzebuje dłuższej lub krótszej chwili, aby zaznajomić się z nowym otoczeniem. Oczywiście przed przywitaniem nowego domownika należy zaopatrzyć się we wszystkie najważniejsze przedmioty pierwszej potrzeby. Kuweta, żwirek i miski to podstawa. Kotki bengalskie muszą mieć odpowiednie miejsce do załatwiania swoich potrzeb. Należy pamiętać, że jest to bardzo czysta rasa, regularne opróżnianie kuwety to konieczność. Bardzo często zarówno żwirek, jak i karmę wybiera się metodą prób i błędów. Niektóre zwierzaki wolą korzystać z drewnianej wyściółki, a inne bentonitowej. Część maluchów zajada się surowym mięsem, inne wolą gotowe mieszanki.

Kotki bengalskie to urodzeni łowcy! Uwielbiają zabawy i psoty. Aby zapewnić maluchom odpowiednio dużo rozrywki (i zadbać o stan swoich mebli) najlepiej wyposażyć się w drapak oraz różnego rodzaju zabawki. Małe szkraby bardzo lubią prężyć się na tylnych łapkach i drapać w pionie, dlatego warto wybrać konstrukcję, która wielkościowo będzie przynajmniej tej samej długości, co zwierzak. Mruczki uwielbiają zabawki, które turlają się po podłodze - takie jak kulki czy piłki. Różnego rodzaju dzwoneczki oraz inne wydobywające dźwięki i szelesty dodatki są również mile widziane.

Po intensywnym treningu przed polowaniem, to znaczy zabawie, zmęczony kotek bengalski będzie mógł odpocząć w swoim legowisku – lub nie. Każdy zwierzak jest inny, czasami legowiska leżą nietknięte przez całe miesiące. Niektóre zwierzęta preferują zwykły kocyk lub telewizor czy kaloryfer. Warto również zadbać o zabezpieczenie okien. Kotek bengalski może uciec lub utknąć w szczelinie. Zalecamy zaopatrzyć się w specjalną siatkę oraz kratki do używania przy uchylonych oknach.

Silver marble boy & girl

Dziewczynka i chłopiec w kolorze silver marble. Doskonała budowa, zjawiskowe umaszczenie. Oboje mają cudowny charakter, bardzo ciekawskie, odważne, lgną do opiekuna.

Cena za każdego z nich 3000 zł. 


Kanpur Filip of DOKOcats

Dwuletni kocur hodowlany . Filip ma cudowny charakter, jest odważny i przyjacielski. Jest z nami dwa lata i dał się poznać jako łagodny i bardzo przywiązany towarzysz. 

Filip jest w pełni zdrowy, posiada wiele badań, które przeprowadzamy  u naszych kotów hodowlanych. Filip jest już wykastrowany. 

Cena płatnej adopcji to 3000 zł. 


Dokocats Siver Beauty

Śnieżne srebro z piękną rozetą. Przepiękna kotka z idealną budową kota bengalskiego. 

Cena 4500 zł 


DOKOCATS Arktika

Piękna srebrno węgielkowa kotka z fantastycznym futerkiem i charakterem. 

Cena 4500 zł 


DOKOCATS IBIZA

Wyjątkowa w swojej urodzie i umaszczeniu, przepiękna kotka, którą pokocha każdy nowy opiekun.  Ibiza jest bardzo otwarta, odważna i ciekawska. 

Cena 4500 zł. 


DOKOCATS Blue GIRL

Przepiękna kotka w niebieskim kolorze. Bardzo ładna budowa w typie kota bengalskiego. Spokojne usposobienie, bardzo przywiązana do opiekuna . 

Cena 4000 zł 


DOKOCATS Brown Beauty

Fantastyczny, unikatowy kocurek w kolorze brown marble. Bardzo żywy, wesoły i zabawowy  charakter . Jedyny w swoim rodzaju :-) 

Cena 3000 zł