Kocięta bengalskie

Maluszki z naszej hodowli już od pierwszych dni życia wykazują cechy swoich rodziców: z każdym dniem nabierają śmiałości, przywiązując się zarówno do opiekuna, jak i zajmowanego terenu. Po części z tego względu rasa należy do dość wymagających: kocięta bengalskie wymagają sporo uwagi, zwłaszcza gdy nieco już podrosną i zapragną odkrywać otaczający je świat. Mają bardzo silne poczucie niezależności, stąd też bywają dominujące. Potrzebują sporo zainteresowania, zwłaszcza jeśli są jedynakami. Koty bengalskie odwdzięczają się przyjaznym usposobieniem, niespożytą energia do zabawy oraz niesamowitą inteligencją.

Nowy domownik

Każdy mały mruczek potrzebuje dłuższej lub krótszej chwili, aby zaznajomić się z nowym otoczeniem. Oczywiście przed przywitaniem nowego domownika należy zaopatrzyć się we wszystkie najważniejsze przedmioty pierwszej potrzeby. Kuweta, żwirek i miski to podstawa. Kotki bengalskie muszą mieć odpowiednie miejsce do załatwiania swoich potrzeb. Należy pamiętać, że jest to bardzo czysta rasa, regularne opróżnianie kuwety to konieczność. Bardzo często zarówno żwirek, jak i karmę wybiera się metodą prób i błędów. Niektóre zwierzaki wolą korzystać z drewnianej wyściółki, a inne bentonitowej. Część maluchów zajada się surowym mięsem, inne wolą gotowe mieszanki.

Kotki bengalskie to urodzeni łowcy! Uwielbiają zabawy i psoty. Aby zapewnić maluchom odpowiednio dużo rozrywki (i zadbać o stan swoich mebli) najlepiej wyposażyć się w drapak oraz różnego rodzaju zabawki. Małe szkraby bardzo lubią prężyć się na tylnych łapkach i drapać w pionie, dlatego warto wybrać konstrukcję, która wielkościowo będzie przynajmniej tej samej długości, co zwierzak. Mruczki uwielbiają zabawki, które turlają się po podłodze - takie jak kulki czy piłki. Różnego rodzaju dzwoneczki oraz inne wydobywające dźwięki i szelesty dodatki są również mile widziane.

Po intensywnym treningu przed polowaniem, to znaczy zabawie, zmęczony kotek bengalski będzie mógł odpocząć w swoim legowisku – lub nie. Każdy zwierzak jest inny, czasami legowiska leżą nietknięte przez całe miesiące. Niektóre zwierzęta preferują zwykły kocyk lub telewizor czy kaloryfer. Warto również zadbać o zabezpieczenie okien. Kotek bengalski może uciec lub utknąć w szczelinie. Zalecamy zaopatrzyć się w specjalną siatkę oraz kratki do używania przy uchylonych oknach.

DOKOcats Adam

DOKOcats Adam nosiciel śniegu. Bardzo dobry rodowód.  Śliczny kocur w typie.

Oferowany wyłącznie w opcji HODOWLANEJ. 

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. 


DOKOcats VEGAS

Śliczny kocurek  w kolorze brown charcoal. Silna i mocna budowa i bardzo fajny charakter.

Cena 4000

WOLNY 


Viking

Kocurek bengalski w wyjątkowym kolorze - jego oczy świetnie podkreślają piękne futerko. 

Gotowy do zmiany domu w grudniu. 

Cena 4000 zł 

ZAREZERWOWANY


Casanova

Srebrny bengalski przystojniak, o zrównoważonym charakterze. Wesoły, żywiołowy, przyjacielski. Piękne umaszczenie. 

Gotowy do zmiany domu w grudniu. 

Cena 4500 zł 

WOLNY


DOKOcats Mickey

Mickey wesoły i rubaszny charakter, bardzo towarzyski i kontaktowy chłopiec. Śliczny, klasyczny  brązowy kolor. Bardzo ładna budowa. 

Cena 3800zł. 

WOLNY


DOKOcats Allegra

Kotka w kolorze silver spotted. Jaka jest piękna - widać na zdjęciach :-) Nie można oderwać od niej oczu. 


Cena 4000 złotych

WOLNA