Kocięta bengalskie

Maluszki z naszej hodowli już od pierwszych dni życia wykazują cechy swoich rodziców: z każdym dniem nabierają śmiałości, przywiązując się zarówno do opiekuna, jak i zajmowanego terenu. Po części z tego względu rasa należy do dość wymagających: kocięta bengalskie wymagają sporo uwagi, zwłaszcza gdy nieco już podrosną i zapragną odkrywać otaczający je świat. Mają bardzo silne poczucie niezależności, stąd też bywają dominujące. Potrzebują sporo zainteresowania, zwłaszcza jeśli są jedynakami. Koty bengalskie odwdzięczają się przyjaznym usposobieniem, niespożytą energia do zabawy oraz niesamowitą inteligencją.

Nowy domownik

Każdy mały mruczek potrzebuje dłuższej lub krótszej chwili, aby zaznajomić się z nowym otoczeniem. Oczywiście przed przywitaniem nowego domownika należy zaopatrzyć się we wszystkie najważniejsze przedmioty pierwszej potrzeby. Kuweta, żwirek i miski to podstawa. Kotki bengalskie muszą mieć odpowiednie miejsce do załatwiania swoich potrzeb. Należy pamiętać, że jest to bardzo czysta rasa, regularne opróżnianie kuwety to konieczność. Bardzo często zarówno żwirek, jak i karmę wybiera się metodą prób i błędów. Niektóre zwierzaki wolą korzystać z drewnianej wyściółki, a inne bentonitowej. Część maluchów zajada się surowym mięsem, inne wolą gotowe mieszanki.

Kotki bengalskie to urodzeni łowcy! Uwielbiają zabawy i psoty. Aby zapewnić maluchom odpowiednio dużo rozrywki (i zadbać o stan swoich mebli) najlepiej wyposażyć się w drapak oraz różnego rodzaju zabawki. Małe szkraby bardzo lubią prężyć się na tylnych łapkach i drapać w pionie, dlatego warto wybrać konstrukcję, która wielkościowo będzie przynajmniej tej samej długości, co zwierzak. Mruczki uwielbiają zabawki, które turlają się po podłodze - takie jak kulki czy piłki. Różnego rodzaju dzwoneczki oraz inne wydobywające dźwięki i szelesty dodatki są również mile widziane.

Po intensywnym treningu przed polowaniem, to znaczy zabawie, zmęczony kotek bengalski będzie mógł odpocząć w swoim legowisku – lub nie. Każdy zwierzak jest inny, czasami legowiska leżą nietknięte przez całe miesiące. Niektóre zwierzęta preferują zwykły kocyk lub telewizor czy kaloryfer. Warto również zadbać o zabezpieczenie okien. Kotek bengalski może uciec lub utknąć w szczelinie. Zalecamy zaopatrzyć się w specjalną siatkę oraz kratki do używania przy uchylonych oknach.

DOKOcats Boy 7050

Domagający się uwagi i uwielbiający kontakt z człowiekiem, roczny kocurek, o brązowym ubarwieniu, poszukuje nowego kochającego domu.


Cena 1200 zł

WOLNY

Zastrzegamy sobie prawo wyboru nowego właściciela.DOKOcats Safiano 2980

Bardzo kontaktowa 7 miesięczna kotka o ubarwieniu silver, z świetnym charakterem, poszukuje nowych opiekunów.


Cena 2500 zł

WOLNA

Zastrzegamy sobie prawo wyboru nowego właściciela.


DOKOcats Rita Boy

Piękny roczny kocurek w kolorze brązowym z bardzo przyjaznym charakterem. Domaga się mnóstwa uwagi, uwielbia zabawy. Poszukuje nowego domu :) 


Cena 1500 zł

WOLNY

Zastrzegamy sobie prawo wyboru nowego właściciela.


DOKOcats Jeremi

Jeremi to kocurek w wieku 9 miesięcy w kolorze seal lynx. Jest niesamowicie wybarwiony, jego futerko pięknie lśni. Będzie najlepszy


Cena 2000 zł. 

WOLNY

Zastrzegamy sobie prawo wyboru nowego właściciela.