Kocięta bengalskie

Maluszki z naszej hodowli już od pierwszych dni życia wykazują cechy swoich rodziców: z każdym dniem nabierają śmiałości, przywiązując się zarówno do opiekuna, jak i zajmowanego terenu. Po części z tego względu rasa należy do dość wymagających: kocięta bengalskie wymagają sporo uwagi, zwłaszcza gdy nieco już podrosną i zapragną odkrywać otaczający je świat. Mają bardzo silne poczucie niezależności, stąd też bywają dominujące. Potrzebują sporo zainteresowania, zwłaszcza jeśli są jedynakami. Koty bengalskie odwdzięczają się przyjaznym usposobieniem, niespożytą energia do zabawy oraz niesamowitą inteligencją.

Nowy domownik

Każdy mały mruczek potrzebuje dłuższej lub krótszej chwili, aby zaznajomić się z nowym otoczeniem. Oczywiście przed przywitaniem nowego domownika należy zaopatrzyć się we wszystkie najważniejsze przedmioty pierwszej potrzeby. Kuweta, żwirek i miski to podstawa. Kotki bengalskie muszą mieć odpowiednie miejsce do załatwiania swoich potrzeb. Należy pamiętać, że jest to bardzo czysta rasa, regularne opróżnianie kuwety to konieczność. Bardzo często zarówno żwirek, jak i karmę wybiera się metodą prób i błędów. Niektóre zwierzaki wolą korzystać z drewnianej wyściółki, a inne bentonitowej. Część maluchów zajada się surowym mięsem, inne wolą gotowe mieszanki.

Kotki bengalskie to urodzeni łowcy! Uwielbiają zabawy i psoty. Aby zapewnić maluchom odpowiednio dużo rozrywki (i zadbać o stan swoich mebli) najlepiej wyposażyć się w drapak oraz różnego rodzaju zabawki. Małe szkraby bardzo lubią prężyć się na tylnych łapkach i drapać w pionie, dlatego warto wybrać konstrukcję, która wielkościowo będzie przynajmniej tej samej długości, co zwierzak. Mruczki uwielbiają zabawki, które turlają się po podłodze - takie jak kulki czy piłki. Różnego rodzaju dzwoneczki oraz inne wydobywające dźwięki i szelesty dodatki są również mile widziane.

Po intensywnym treningu przed polowaniem, to znaczy zabawie, zmęczony kotek bengalski będzie mógł odpocząć w swoim legowisku – lub nie. Każdy zwierzak jest inny, czasami legowiska leżą nietknięte przez całe miesiące. Niektóre zwierzęta preferują zwykły kocyk lub telewizor czy kaloryfer. Warto również zadbać o zabezpieczenie okien. Kotek bengalski może uciec lub utknąć w szczelinie. Zalecamy zaopatrzyć się w specjalną siatkę oraz kratki do używania przy uchylonych oknach.

Boy Shakira / Snickers ( 2123)

Fantastyczne, bardzo rzadkie umaszczenie brown sepia charcoal, piękna maska,  zjawiskowy wygląd. Kocurek bardzo ciekawski, żywy, szukający kontaktu z opiekunem.

Gotowy do zmiany domu około 10 stycznia 2021

Cena 4200Boy Mylady / Ragnarok

Czarna pantera, niezwykle rzadki ujmujący kolor silver melanistic. Kocurek o żywym i energicznym charakterze, piękna budowa, fantastyczna lśniąca szata.

Gotowy do zmiany domu około 28 grudnia br.

Cena 4200 


Boy 3 Bella / Yanosh

Kolejna sympatyczna pociecha od Belki i Janusza -  kocurek z pięknymi rozetami. Urodzony 6 października, gotowy do zmiany domu około 12 stycznia 2021 .

Cena 3700Boy 2 Bella / Yanosh

Bardzo przyjazny i sympatyczny  kocurek z pięknymi rozetami. Urodzony 6 października, gotowy do zmiany domu około 12 stycznia 2021 .

Cena 3700 


Boy 1 Bella / Yanosh

Bardzo przyjazny kocurek z pięknymi rozetami. Urodzony 6 października, gotowy do zmiany domu około 12 stycznia 2021 .

Cena 3700


Girl 1 Lili/Raven

Srebrna dziewczynka urodzona 5 października, gotowa do zmiany domu 11 stycznia 2021.

Cena 4000 zł 

ZAREZERWOWANA


Girl 1 Chanel /Yanosh

Brązowa dziewczynka z pięknymi rozetami Urodzona 23 września, gotowa do zmiany domu 30 grudnia.

Cena 3700 zł.


ZAREZERWOWANA