Kocięta bengalskie

Maluszki z naszej hodowli już od pierwszych dni życia wykazują cechy swoich rodziców: z każdym dniem nabierają śmiałości, przywiązując się zarówno do opiekuna, jak i zajmowanego terenu. Po części z tego względu rasa należy do dość wymagających: kocięta bengalskie wymagają sporo uwagi, zwłaszcza gdy nieco już podrosną i zapragną odkrywać otaczający je świat. Mają bardzo silne poczucie niezależności, stąd też bywają dominujące. Potrzebują sporo zainteresowania, zwłaszcza jeśli są jedynakami. Koty bengalskie odwdzięczają się przyjaznym usposobieniem, niespożytą energia do zabawy oraz niesamowitą inteligencją.

Nowy domownik

Każdy mały mruczek potrzebuje dłuższej lub krótszej chwili, aby zaznajomić się z nowym otoczeniem. Oczywiście przed przywitaniem nowego domownika należy zaopatrzyć się we wszystkie najważniejsze przedmioty pierwszej potrzeby. Kuweta, żwirek i miski to podstawa. Kotki bengalskie muszą mieć odpowiednie miejsce do załatwiania swoich potrzeb. Należy pamiętać, że jest to bardzo czysta rasa, regularne opróżnianie kuwety to konieczność. Bardzo często zarówno żwirek, jak i karmę wybiera się metodą prób i błędów. Niektóre zwierzaki wolą korzystać z drewnianej wyściółki, a inne bentonitowej. Część maluchów zajada się surowym mięsem, inne wolą gotowe mieszanki.

Kotki bengalskie to urodzeni łowcy! Uwielbiają zabawy i psoty. Aby zapewnić maluchom odpowiednio dużo rozrywki (i zadbać o stan swoich mebli) najlepiej wyposażyć się w drapak oraz różnego rodzaju zabawki. Małe szkraby bardzo lubią prężyć się na tylnych łapkach i drapać w pionie, dlatego warto wybrać konstrukcję, która wielkościowo będzie przynajmniej tej samej długości, co zwierzak. Mruczki uwielbiają zabawki, które turlają się po podłodze - takie jak kulki czy piłki. Różnego rodzaju dzwoneczki oraz inne wydobywające dźwięki i szelesty dodatki są również mile widziane.

Po intensywnym treningu przed polowaniem, to znaczy zabawie, zmęczony kotek bengalski będzie mógł odpocząć w swoim legowisku – lub nie. Każdy zwierzak jest inny, czasami legowiska leżą nietknięte przez całe miesiące. Niektóre zwierzęta preferują zwykły kocyk lub telewizor czy kaloryfer. Warto również zadbać o zabezpieczenie okien. Kotek bengalski może uciec lub utknąć w szczelinie. Zalecamy zaopatrzyć się w specjalną siatkę oraz kratki do używania przy uchylonych oknach.

DOKOcats Adela

Kotka Adela, bardzo przyjazna kotka zarówno do ludzi jak i innych kotów. Jej kariera hodowlana już się skończyła i rozgląda się za nowym domkiem.

Jej kolor to sepia charcoal, urodzona 04.10.2020

Jej cena to 500 zł. Bellator Electra of Dokocats

Kotka pohodowlana w kolorze brown charcoal. Nadaje się do domu bez innych kotów. Bardzo przywiązuje się do człowieka i potrzebuje pełnej atencji.

Kotka w pełni przebadana. Jest już po zabiegu kastracji. 

Urodzona 19.08.2020

Cena to 600 zł. 


Kotka Coca

Kotka Coca, urodzona 06.06.2023

Cena 3000 zł 


Bengaluxe Saffiano

Kotka sprowadzona z Kanady, urodzona 14.05.2021

Jest kotką młodą, jednak jej kariera hodowlana się skończyła.

Szukamy dla niej domu. Kotka ma specjalne wymagania żywieniowe, wymaga podawania suchej karmy Royal Canin Gastro Intestinal.  kotka choruje na nieswoiste zapalenie jelit (IBD – inflammatory bowel disease).  

Jej cena to 500 zł. Kotka jest już po zabiegu kastracji i będzie dostępna do zmiany domu od 17.09