Kocięta bengalskie

Maluszki z naszej hodowli już od pierwszych dni życia wykazują cechy swoich rodziców: z każdym dniem nabierają śmiałości, przywiązując się zarówno do opiekuna, jak i zajmowanego terenu. Po części z tego względu rasa należy do dość wymagających: kocięta bengalskie wymagają sporo uwagi, zwłaszcza gdy nieco już podrosną i zapragną odkrywać otaczający je świat. Mają bardzo silne poczucie niezależności, stąd też bywają dominujące. Potrzebują sporo zainteresowania, zwłaszcza jeśli są jedynakami. Koty bengalskie odwdzięczają się przyjaznym usposobieniem, niespożytą energia do zabawy oraz niesamowitą inteligencją.

Nowy domownik

Każdy mały mruczek potrzebuje dłuższej lub krótszej chwili, aby zaznajomić się z nowym otoczeniem. Oczywiście przed przywitaniem nowego domownika należy zaopatrzyć się we wszystkie najważniejsze przedmioty pierwszej potrzeby. Kuweta, żwirek i miski to podstawa. Kotki bengalskie muszą mieć odpowiednie miejsce do załatwiania swoich potrzeb. Należy pamiętać, że jest to bardzo czysta rasa, regularne opróżnianie kuwety to konieczność. Bardzo często zarówno żwirek, jak i karmę wybiera się metodą prób i błędów. Niektóre zwierzaki wolą korzystać z drewnianej wyściółki, a inne bentonitowej. Część maluchów zajada się surowym mięsem, inne wolą gotowe mieszanki.

Kotki bengalskie to urodzeni łowcy! Uwielbiają zabawy i psoty. Aby zapewnić maluchom odpowiednio dużo rozrywki (i zadbać o stan swoich mebli) najlepiej wyposażyć się w drapak oraz różnego rodzaju zabawki. Małe szkraby bardzo lubią prężyć się na tylnych łapkach i drapać w pionie, dlatego warto wybrać konstrukcję, która wielkościowo będzie przynajmniej tej samej długości, co zwierzak. Mruczki uwielbiają zabawki, które turlają się po podłodze - takie jak kulki czy piłki. Różnego rodzaju dzwoneczki oraz inne wydobywające dźwięki i szelesty dodatki są również mile widziane.

Po intensywnym treningu przed polowaniem, to znaczy zabawie, zmęczony kotek bengalski będzie mógł odpocząć w swoim legowisku – lub nie. Każdy zwierzak jest inny, czasami legowiska leżą nietknięte przez całe miesiące. Niektóre zwierzęta preferują zwykły kocyk lub telewizor czy kaloryfer. Warto również zadbać o zabezpieczenie okien. Kotek bengalski może uciec lub utknąć w szczelinie. Zalecamy zaopatrzyć się w specjalną siatkę oraz kratki do używania przy uchylonych oknach.

DOkocats Guru

Piękny i zjawiskowy kocurek po imponującym tacie Ambersands Sowa . Guru jest chłopcem o mocnej budowie, pięknym futrze i wybijającym się gliterze.  Jego charakter cechuje odwaga i wyraźne przywiązanie do opiekuna. 

Cena 4000 zł

WOLNY  


Gliterglam Walkiria of dokocats

Walkiria, czteroletnia kotka, która ze względu na skomplikowany zabieg cesarskiego cięcia przy porodzie, została wycofana z naszego programu hodowli. Kotka ma bardzo przyjazny charakter, jest zdrowa, została poddana kastracji. Nie będzie miała trudności z aklimatyzacją w nowym domu. Poszukujemy dla niej kochającego opiekuna. 

Adopcja płatna 1500 zł. 

WOLNA 


Brown Marble Girl

Urocza dziewczynka w kolorze srebrnym, o umaszczeniu  brown marbled . Ma przyjazny charakter i unikalne futerko. 

Cena 2500 zł

WOLNA 


DOKOcats Vincent

Chłopczyk po Lagercie i Robinie. Niesamowity kontrast, świetny charakter. 


Cena 4500 zł

Sprzedaż wstrzymana 


Salma boy silver

Bardzo ładny i odważny chłopiec po naszej Salmie i Robinie. Przyszły opiekun  będzie miał zagwarantowane wesołe i rubaszne towarzystwo :-) 

Cena 4500 zł

WOLNY 


Dokocats Gargamel

Bardzo ładny i uroczy kocurek z pięknym futerkiem Wyrośnie na dostojnego i spektakularnego faceta :-)  Świetny temperament, odważny i przyjazny.

Cena 4500 zł

WOLNY 


DOKOcats Silverdolar

Przemiły srebrny kocurek. Pomimo młodego wieku, już widzimy, że będzie dostojnym, dobrze zbudowanym chłopakiem. Kocurek ma przyjacielskie usposobienie, jest odważny.

Cena 4500 zł 

WOLNY