Koty rasowe do adopcji


Hodowlą kotów bengalskich i singapurskich zajmujemy się już od wielu lat, a miłość do zwierząt towarzyszy nam od czasów dzieciństwa. Naszą hodowlę tworzą kotki i kocury, które przywędrowały do nas z różnych stron świata – to stali mieszkańcy Dokocats. Posiadamy także małe kotki do adopcji, a informacje o przybyłych na świat maluchach znajdą Państwo na naszej oficjalnej stronie internetowej.

Koty rasowe do adopcji

Decyzja o przyjęciu do własnego domu nowego zwierzaka to wybór, który powinien być poprzedzony dogłębną analizą aktualnej sytuacji życiowej. Posiadanie zwierzaka często wyklucza długie wyjazdy, jest to bowiem swego rodzaju zobowiązanie. Dziki kot bengalski lub singapurski zostanie z nami na dłuższy czas i powinniśmy zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju.

Koty do adopcji - jak to wygląda w praktyce?

Koty rasowe do adopcji znajdujące się w naszej hodowli, trafiają do Państwa domów po ukończeniu 14. tygodnia życia. Od momentu urodzenia otaczamy je kompleksową opieką i dbamy o ich prawidłowy rozwój. Zapewniamy im codzienną rozrywkę, możliwość swobodnego poruszania się i uczymy tolerancji wobec innych zwierząt oraz ludzi. Monitorujemy na bieżąco także stan zdrowia kotków – wykonujemy niezbędne badania krwi, badania genetyczne, zapewniamy także szczepienia oraz odrobaczenie zwierzaków. Każdy kot bengalski i singapurski dostaje specjalny, 4-pokoleniowy rodowód potwierdzający wybraną przez Państwa rasę. W przypadku pytań dotyczących hodowli Dokocats bądź też chęci poznania szczegółów związanych z procesem kupna kotka, zapraszamy do kontaktu bądź odwiedzenia siedziby naszej hodowli kotów rasowych.

Kot bengalski do adopcji

Każda rasa zwierzaków jest wyjątkowa. Nie można zaprzeczyć, że w szczególności dotyczy to futrzanych mruczków. Każdy z nich ma swój charakter i chyba za to je tak mocno kochamy. Koty bengalskie do adopcji są niezwykle czułe i bardzo szybko i mocno przywiązują się do swoich opiekunów. “Mały leopard” to potomek azjatyckich lampartów, właśnie dlatego ma tak piękne i barwne, cętkowane umaszczenie oraz wyróżnia się na tle innych ras oraz dachowców. Jednak w odróżnieniu od swoich dzikich przodków nie wykazuje agresji. Wręcz przeciwnie! Są one wiernymi towarzyszami człowieka.

Cechy kotów bengalskich do adopcji, które pozostały po ich egzotycznych przodkach to z pewnością żywiołowość oraz ciekawski charakter. Są również bardzo niezależne. Uwielbiają podążać za właścicielem, śledząc jego każdy ruch, jednak niekoniecznie przepadają za trzymaniem na rękach. Uwielbiają również oddawać się zabawie. Wszelkie błyszczące i szeleszczące zabawki, piłeczki oraz drapaki są jak najbardziej mile widziane. Kotki bengalskie do adopcji bez problemu mogą zaprzyjaźnić się z innymi zwierzakami oraz dziećmi. Są za to bardzo terytorialne i strzegą swojego domu oraz właściciela.

Podobnie jak lampart azjatycki, kot bengalski do adopcji jest inteligentny i bardzo szybko się uczy. Reaguje również na swoje imię, co więcej, czasami nawet odpowiada właścicielom. Są to niezwykle gadatliwe zwierzaki, które chętnie przyłączają się do wspólnych dyskusji. Nic więc dziwnego, że podbiły serca ludzi na całym świecie! To niezwykły i uroczy kompan, który wyglądem przypomina dzikiego drapieżnika. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu.