Kot bengalski rasa


Egzotyczna piękność o lśniącym futerku

Znany ze swojego cętkowanego, wyjątkowej urody futerka kot bengalski cieszy się sporą popularnością wśród kociarzy. Rasa ta przywędrowała do nas prosto z Indii – a dokładniej Stanów Zjednoczonych. Powstała w wyniku skrzyżowania dzikiego kota bengalskiego żyjącego w indyjskich lasach z domowym. Dzięki temu połączeniu dziś możemy cieszyć się unikatową mieszkanką cech, która wyróżnia te urocze stworzenia. Z jednej strony są to zwierzęta szalenie kontaktowe, lubiące aktywność i regularnie polowania. Kto nie chciałby zaprosić do swojego domu małego dzikuska, którego można okiełznać?

Kot bengalski – rasa wymagająca i przyjazna

Osoby, które zdecydują się na kota bengalskiego, powinny dobrze poznać jego charakter. Oczywiście każdy futrzak jest inny, a z czasem zacznie wykazywać indywidualne zachowanie. Mimo to posiada kilka typowych dla siebie cech. Ich znajomość ułatwia opiekę nad zwierzęciem, a ponadto pozwala lepiej i szybciej odpowiadać na jego potrzeby.

Rasa kot bengalski należy do ciekawskich stworzeń, które bardzo szybko się nudzą. Poszczególne osobniki posiadają dość dominujący charakter. Nie będzie to mile widziane dla kogoś, kto chce, aby mruczek spędzał z nim większość czasu, siedząc biernie na kolanach. Egzotyczne pochodzenie sprawia, że zwierzę jego dość wymagające, jeśli chodzi o ruch. Uwielbienie do ludzi przejawia się w postaci ciągłej chęci zabawy. Kot bengalski uwielbia wyzwania. Zwykłe rzucenie pluszowej myszy nie wystarczy – aby go zadowolić, należy zwlec się z kanapy i poruszać razem z nim. Towarzyskość jest ogromną zaletą tej rasy. Relacja między mruczkiem a opiekunem będzie naprawdę silna. Znacznie lepiej w jego opiece odnajdzie się jednak nieco bardziej doświadczony kociarz, który w mig odczyta intencje zwierzaka.