Kot bengalski silver


Niespotykana odmiana kota bengalskiego - silver

Zwierzę towarzyskie, ciekawskie, inteligentne, a do tego charakterne? Odpowiedź jest jedna: kot bengalski. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Mruczek tej rasy jest wyjątkowy pod wieloma względami. Nie sposób się z nim nudzić. Bardzo szybko przyzwyczaja się do nowego miejsca, a opiekuna darzy prawdziwym uznaniem. Przywiązanie objawia się poprzez ciągłą ochotę do wspólnej zabawy. Osoby, które wolą słodkie lenistwo od aktywności fizycznej mogą stać się w jego oczach dość nieatrakcyjni. Szybko jednak znajdzie sobie inną rozrywkę, o czym z pewnością nie omieszka poinformować pozostałych domowników. Szybko zaprzyjaźni się z innymi zwierzętami, zachęcając je do wspólnych psot. Energia ta jednak z czasem się wyczerpuje – w takich chwilach mruczek szuka sobie spokojnego miejsca, w którym może nabrać sił na kolejne harce.

Wyjątkowość kota bengalskiego jest niepodważalna. Istnieją jednak odmiany, które jeszcze silniej podkreślają swoją unikatowość. Przedstawicielem jest bez wątpienia silver kot bengalski. Wszystkich zaskoczonych uspokajamy – tak, to prawda. Rasa ta występuje także w kolorze srebrnym. To prawdziwa osobliwość wśród innych mruczków - a tym samym wysoce pożądana przez kociarzy. W jakich odmianach może występować i czym wyróżnia się taki wygląd na tle innych, bardziej typowych umaszczeń?

Kocia sierść w srebrnej odsłonie

Koty bengalskie powszechnie znane są jako właściciele brązowych futerek z ciemnym cętkowaniem. Nieco innej wyglądają reprezentanci charcoal, mogący pochwalić się czarnym umaszczeniem. Jednak najbardziej nietypowo prezentuje się silver – kot o srebrnym umaszczeniu, z dodatkiem szarych, stalowych lub czarnych plam. Dlaczego to tak wyjątkowy odcień? Nie jest od spotykany zbyt często. Niewielu hodowców może pochwalić się kociakami w jasnej odsłonie. Większość z nich opiekuje się zwierzętami, które posiadają brązowe lub czarne umaszczenie. Mruczki o srebrnych futerkach są poszukiwanie przez osoby, które cenią zwierzęta o wyjątkowych wyróżnikach. Możliwość połączenia tak niespotykanych cech charakteru z oryginalnym wyglądem jest naprawdę kusząca.

Towarzysz codziennych zabaw

Sierść kota bengalskiego silver nie jest idealnie szara. W pewnych miejscach przez srebro mogą przebijać się inne barwy, takie jak biele i brązy, które tworzą różne odmiany beżu oraz rudości. Na wygląd bengala wpływ mają również cętki. Te mogą występować w wielu odmianach (np. marmurkowej czy rozetkowej) i rozciągać się od ogona aż po poduszeczki wąsów. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest uzyskanie osobnika, który może pochwalić się srebrzyście białym futerkiem. To ewenement, ale prawdopodobny do uzyskania w hodowli. W słońcu kolor ten może lekko błyszczeć, zwłaszcza jeśli zwierzę porusza się wolno i z gracją. Koty bengalskie z sierścią w kolorze silver przypadną do gustu estetom oraz tym opiekunom, którzy oprócz wspólnych zabaw z mruczkiem marzą o tym, aby na co dzień bez przeszkód móc cieszyć oczy jego niezwykłym wyglądem.