O NAS

Witamy serdecznie
na naszej stronie


Nazywamy się Kornelia i Marcin i wspólnie prowadzimy hodowlę kotów bengalskich, singapurskich oraz serwali afrykańskich.

Zapewne wszyscy tak zaczynają opowieść o sobie i swojej hodowli, ale koty to naprawdę nasza wielka pasja. I jeszcze większa miłość.

Ta historia zaczęła się dawno temu, jeszcze w dzieciństwie pełnym zwierząt (psy, konie, węże i oczywiście koty), teraz prowadzimy rodzinną hodowlę kotów bengalskich i singapurskich. O historii tych ras i cechach można przeczytać więcej w zakładce "O rasach".

Nasze koty sprowadzaliśmy z całego świata. Przywędrowały do nas z Europy (Niemcy i Anglia), ale również z Ameryki Północnej (Kanada, Stany Zjednoczone). To rasy dość nietypowe, wyróżniające się i charakterem, i wyglądem, całkowicie nieprzeciętne i niepodważalnie piękne. Całą uwagę poświęcamy naszym podopiecznym: zwierzęta mają zapewniony potrzebny im do prawidłowego rozwoju ruch, najlepszą karmę (jesteśmy zwolennikami karmy BARF). Można by rzec, iż nasze kocie maluchy dzieciństwo mają sielskie, anielskie, na wsi, w otoczeniu natury, na świeżym powietrzu. Ich stan zdrowia jest systematycznie kontrolowany, zwierzęta są szczepione i odrobaczane. Naszymi podopiecznymi opiekują się sprawdzeni lekarze weterynarii, wszystkie badania genetyczne wykonujemy w laboratorium UC DAVIS w Kalifornii. Żeby zapewnić im jak najlepszy rozwój, uczestniczymy również w seminariach weterynaryjnych, dzięki którym nasza wiedza o kotowatych wciąż się pogłębia, podobnie jak miłość do kotów.


Zwierzęta w naszym życiu towarzyszyły nam praktycznie od zawsze. Psy, konie, wąż... to był początek. Przygoda z kotami zaczęła się na opak - pierwszym kotowatym w naszym życiu był serwal, w którym absolutnie się zakochaliśmy. Następnie w naszym domu pojawiły się koty bengalskie ze swoim pierwiastkiem dzikości, który tak bardzo lubimy...Koty singapurskie urzekły nas swoim ciepłem, potrzebą bliskości z człowiekiem i niezwykłą energią. Skupiamy się, aby nasza hodowla kotów bengalskich była profesjonalna, a koty zdrowe i piękne. 


NA CZYM
NAM ZALEŻY?

Zależy nam na stworzeniu profesjonalnej hodowli, w której skupiamy się przede wszystkim na zdrowiu naszych podopiecznych, ich potomstwa oraz na zapewnieniu im jak najlepszych warunków bytowych, czyli:

  • zbilansowana dieta, jesteśmy zwolennikami diety BARF oraz whole prey. Dieta jest konsultowana z lekarzami weterynarii ,np. poprzez cykliczne wykonywanie badań krwi,
  • czyste i stymulujące środowisko,
  • kontakt z człowiekiem, socjalizacja od pierwszych dni,
  • dostęp do świeżego powietrza, światła dziennego, ruchu i zabaw,
  • dbamy o to, aby nie narażać naszych podopiecznych na niepotrzebny stres,
  • regularną kontrolę weterynaryjną,
  • wszystkie nasze koty mają wykonywane badania genetyczne, adekwatne do rasy