Kot bengalski

W naszej hodowli znajdują się zarówno koty reprezentujące rasę singapura, jak i bengale. Koty rasowe wymagają szczególnej opieki, dlatego też nieustannie wzbogacamy swoje doświadczenie poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju seminariach weterynaryjnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować im jeszcze lepsze warunki rozwoju i o wiele dokładniej poznać ich potrzeby.

Profesjonalna opieka weterynarza

Dbamy nie tylko o codzienny komfort naszych zwierzaków, ale także na bieżąco monitorujemy ich stan zdrowia. Koty bengalskie, podobnie jak pozostali czworonożni przyjaciele, wymagają stałej opieki lekarskiej. Profilaktyka to podstawa, dlatego też wykonujemy wszelkie niezbędne badania genetyczne i współpracujemy z najwyższej jakości specjalistami – weterynarzami.

Kot bengalski - przyjazny i energiczny zwierzak

Decyzja o wyborze rasy zwierzęcia powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Koty rasy bengalskiej to przede wszystkim niezwykle przywiązane do swojego właściciela istoty., Wrodzony instynkt łowcy, odziedziczony po przodkach, sprawia, że koty bengalskie to bardzo żywiołowe zwierzaki – warto wziąć pod uwagę ich charakter i zweryfikować, czy będziemy w stanie zapewnić mu odpowiednią ilość uwagi i zainteresowania.

Codzienna porcja troski

Kot bengalski jest bardzo przyjazny, nie będzie więc przeszkadzała mu obecność dzieci lub innych zwierząt. Wręcz przeciwnie – ze względu na to, że bengale są bardzo towarzyskie, interakcje z pozostałymi domowymi zwierzakami z pewnością pomogą urozmaicić im czas. Sprawi również, że w przypadku nieobecności właściciela, zwierzaki nie będą czuły się samotne. Koty bengalskie potrzebują troskliwej opieki i miłości ze strony człowieka, dlatego przed decyzją o ich adopcji warto zastanowić się, czy dysponujemy wolnym czasem, który moglibyśmy poświęcić kociakowi.

Kot rasy bengalskiej w naszej hodowli

Poznajcie naszych szanownych panów: przyjaznego Gizmo, uroczego Jaspera oraz energicznego Ravena. Każdy z nich wprawia nas w niesamowitą dumę - to właśnie dzięki nim nasza hodowla kotów bengalskich jest tak wyjątkowa. Każdego z chłopców wyróżnia inna cecha, jednak wszystkie z nich łączą się w oryginalność, jaka odznacza rasowe koty bengalskie. Gizmo to właściciel niesamowicie hipnotycznego spojrzenia i wyraźnie cętkowanego futra. Jasper jest przepięknie umaszczonym, silnym samcem, który lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Raven to prawdziwa osobliwość w naszej hodowli - inteligentny, rozśpiewany, zawsze skory do zabawy, ulubieniec naszych gości. Każdego dnia na nowo dostrzegamy wyjątkowość naszych kocich przyjaciół i staramy się zapewnić im możliwie najbardziej komfortowe warunki mieszkalne. Nieustannie otaczamy zwierzaki opieką i urozmaicamy im każdy dzień odpowiednią dawką zabawy. Dzięki temu są niezwykle spokojne i z chęcią spędzają czas na wspólnych zabawach. Towarzystwo innych kotów niezwykle pozytywnie wpływa na zwierzaki znajdujące się w naszej hodowli.

Ambersands Sowa of DOKOcats

Brązowy kocur w klasycznym kolorze. Fantastyczna budowa, piękna krótka sierść i charakter - niesamowity przytulas i zawadyjaka


Ambersands Robin of DOKOcats

Koksu of DOKOcats

Fantastyczny młody chłopak. Jego imię nie zostało nadane przez przypadek. Pomimo młodego wieku jest potężny, świetnie zbudowany, i pięknie umaszczony. Jego charakter i przepiękna wokalizacja zachwyca nas wszystkich.  Cieszymy się, że będzie uczestniczył w naszym programie koloru LYNX.  


Snickers of DOKOcats

Snickers to kocur o wyjątkowym kolorze - wniesie nowe kolory kota bengalskiego do naszego programu hodowli. 


Bengalissimo Yanosh

Yanosh jest kotem bengalskim w kolorze białym ( lynx, snow bengal )

Biały kot bengalski jest jednym z najpiękniejszych kolorów, jakie możemy spotkać w hodowli kota bengalskiego. Kolor, który przez całe życie kota zmienia swoją barwę. Bengalheritage Ragnarok

Ragnarok of DOKOcats - jego kolor, silver charcoal kot bengalski ( czarny kot bengalski ) robi na naszych odwiedzających największe wrażenie. Kot bengalski o niezwykle drapieżnym wyglądzie. 

Rysiu jest kotem, który uwielbia być u człowieka na rękach i najchętniej nigdy nie schodziłby z kolan. Jest bengalem o absolutnie wyjątkowym charakterze. Mocny i silnie zbudowany. Nadmiernie aktywny i nadzwyczaj odważny. :-) 

Gdy go pierwszy raz zobaczyliśmy, wiedzieliśmy, że będzie to bengal o niesamowitym usposobieniu. Nie bał się nikogo ani niczego, człowiek jest jego największym przyjacielem. Jest godnym reprezentantem rasy bengalskiej. Testy: FeLV ( wirus białaczki kotów ), FIV ( wirus nabytego niedoboru immunologicznego ), HCM ( kardiomiopatia przerostowa ), PKD1 ( Polycystic Kidney Disease ), PKdef ( niedobór kinazy pirogronianowej ), PRA-b ( postępujący zanik siatkówki )
Umaszczenie: black silver spotted tabby
Bengal Cat Manor Raven

Ulubieniec wszystkich naszych gości 

Srebrny kot bengalski o  niesamowitym charakterze, najgłośniejszy wśród naszych kotów. Ulubionym zajęciem Ravcia jest bieganie w kole, szczególnie w nocy, kiedy budzi tym wszystkich domowników. Swoją muskularną sylwetkę zawdzięcza właśnie tej aktywności. Jest bardzo odważny, swoim męstwem zawstydza nawet serwala :-)

Niezwykle inteligentny i bardzo aktywny - jesteśmy dumni, że mamy go w swojej hodowli.  Dzięki niemu w naszej hodowli przychodzą na świat przepiękne srebrne koty bengalskie. Umaszczenie: black silver spotted tabby