O NAS

Witamy serdecznie na naszej stronie

Obraz O NAS

Nazywamy się Kornelia i Marcin i wspólnie prowadzimy hodowlę kotów bengalskich, singapurskich oraz serwali afrykańskich.  

Zwierzęta w naszym życiu towarzyszyły nam praktycznie od zawsze. Psy, konie, wąż... to był początek. Przygoda z kotami zaczęła się na opak - pierwszym kotowatym w naszym życiu był serwal, w którym absolutnie się zakochaliśmy. Następnie w naszym domu pojawiły się koty bengalskie ze swoim pierwiastkiem dzikości, który tak bardzo lubimy...Koty singapurskie urzekły nas swoim ciepłem, potrzebą bliskości z człowiekiem i niezwykłą energią.


NA CZYM NAM ZALEŻY?


Zależy nam na stworzeniu profesjonalnej hodowli, w której skupiamy się  przede wszystkim na zdrowiu naszych podopiecznych, ich potomstwa oraz na zapewnieniu im jak najlepszych warunków bytowych, czyli :
- zbilansowana dieta, jesteśmy zwolennikami diety BARF oraz whole prey. Dieta jest konsultowana z lekarzami weterynarii ,np.  poprzez cykliczne wykonywanie badań krwi,
- czyste i stymulujące środowisko,
- kontakt z człowiekiem, socjalizacja od pierwszych tygodni 
- dostęp do świeżego powietrza, światła dziennego, ruchu i zabaw,
- dbamy o to, aby nie narażać naszych podopiecznych na niepotrzebny stres,
- regularną kontrolę weterynaryjną
-  wszystkie nasze koty mają wykonywane badania genetyczne, adekwatne do rasy


Jesteśmy pod opieką dwóch lekarzy weterynarii. Wszystkie badania genetyczne wykonujemy w laboratorium UC DAVIS w Kalifornii.